Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Sunt arătate rezultatele de la 11 la 15 din 15

Subiect: Strategii: Cucerirea satelor (topic deschis pentru discutii)

exEchipa Bristena's Avatar
    Data înregistrării
    22.11.2007
    Locație
    Timisoara / Berlin

Implicit

Citat În prealabil postat de Dizzy88 Vizualizare mesaj
    deci... scuze pentru offtopic (daca vrei, poti sterge postul):
    =)))))))))))))))))))))
    Deh... se mai intampla....
    Din iunie 2011, nu mai fac parte din echipa Travian. Va rog sa nu imi trimiteti mesaje private cu intrebari despre joc. Adresati-va membrilor echipei Travian.

Sătean Gigolo's Avatar
    Data înregistrării
    24.09.2007

Implicit

spionaj sa vezi in ce dai palat\vila
    atac normal de cleen cu berbeci si catapulte tinta vila\palat
    dupa care 5\6 atacuri cu senatori\capetenii\generali
    foarte important ultimul atac sa fie insotit de deffensiva.
    atacurile sa fie la secunda.
    Vorbeste Lumea..................Shhhhhhhhhhhhhhhhhh

Filozof Mag's Avatar
    Data înregistrării
    29.12.2007
    Locație
    Cu bata la un meci de sah

Wink

Citat În prealabil postat de Bristena Vizualizare mesaj
    Cuceresti in fiecare zi sate noi? La casele tale de cultura sa tin petreceri dupa petreceri?
    Impartaseste-ne si noua experientele tale privind cucerirea satelor!

Dragi jucatori,

acest topic ramane deschis pentru discutii, astfel incat toti cei care au anumite strategii de a face cuceri sate vor putea posta aici strategiile respective.

Va rog frumos sa nu postati spam, comentarii obraznice, care sa provoace cearta (daca nu va convine strategia unuia, nu trebuie sa o adoptati....) si nici insulte.
    Numai vin , bere , garone si alexandrion la petrecerile mele. Se tin in lant :)

Strategia mea e sa iau un sat dupa ce i-am catapultat restul satelor (jucatorului respectiv) :)

Imperial Team

Implicit

hai sa zic si eu :D
    1. 2 fake-uri ( cu cate o catapulta fiecare ) !
    2. 2 atacuri cu 10000 topoare si 100 catapulte si 100 berbeci :D
    (tinta vila)
    astfel incat s-o distrugi
    3. atacuri cu 2 senatori si 1000 topoare (pana iei satul )

PS: Bristena de ce nu postezi si tu strategia ta ?

PS2 : Nu vreau warn din nou pt ca am readus la viata un nou un topic ; asta erA si scopul topicului sa spun strategii :P
    Ultima modificare efectuată de Imperial Team; 11.10.2008 la 19:57:58.

Negustor
    Data înregistrării
    23.09.2008
    Locație
    Oradea

Implicit

1. 3 Generali in capitala, sau in satul cu armata ofensiva.
    De preferabil, atacul cu cei 3 generali se trimite in valul urmator, dar pe cat posibil in aceasi secunda. Valul poate sa fie 100 infaterie 3 generali, o catapulta, sau o sg catapulta in primul atac, si catapulte necesare daramarii vilei in atacul 2.
    2. De preferabil ar fi ca sa se foloseasca de fiecare data 6 generali dupa formula 3 din capitala, 1 general in valul urmator, 2 generali in ultimul val. De ce? Pt ca nu risti sa iti omori generalii daca iei satul din 5 miscari.
    Daca ai parte de liniste e bine sa recuceresti satul respectiv dintr-un sat unde mai ai un sg slot liber, ca sa eliberezi din nou 2 in cel din care l-ai cucerit prima data.

Evident, e bine sa ai petreceri mari peste tot. Daca ultimii generali fac mai putin ca si cleanul, pot fi bagati in aceasi secunda, iar daca cleanul face mai putin ca generlii [cazul cel mai posibil, datorita arenei] atunci acesta trebuie sa fie cu o secunda inainte.

daca nu ai generali destui si mergi de mai multe ori, ideal e sa darami vila/primarie. daca nu joaca cu gold, nu apuca sa refaca vila la timp daca nu faci multe ore pana la el. In alte cazuri, doar zidul si vila trebuie dat jos, in rest nu se merita sa iti darami viitorul tau sat ;)

Ca sa nu dea de banuit ca bagi intariri la secunda, asa cum spunea cineva, de preferabil ar fi ca ultimul val sa contina trupe deff alaturi de general.

Daca furi un sat de langa o capitala si stii ca are resedinta level 10-15, baga eroul in ultimul val de generali, ca sa poti fura repede o oaza de pe capitala aluia. Unii jucatori isi darama resedintele, si ar putea fi o lovitura grea pt el, chiar mai grea decat pierderea satului.

Daca imi mai vin idei, mai postez :P

LE: mi-am mai amintit ceva. daca nu joco cu dacii, fa cand ai posibilitatea level 1 atelier pe cate un sat secundar si 10 berbeci, dupa care poate fi daramat atelierul. te vor ajuta sa fake-uiesti si sa simulezi cuceriri de sate.

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Subiecte asemănătoare

1. :: avansat :: Strategii: Defensiva (topic deschis pentru discutii)
    Postat de Bristena în forumul Colțul începătorului
    Răspunsuri: 20
    Ultimul mesaj: 09.01.2009, 02:04:28
  2. :: avansat :: Strategii: Armata la nivel avansat (topic deschis pentru discutii)
    Răspunsuri: 7
    Ultimul mesaj: 16.10.2008, 17:44:34
  3. :: avansat :: Strategii: Natarii si Minunea lumii (topic deschis pentru discutii)
    Răspunsuri: 5
    Ultimul mesaj: 11.10.2008, 20:16:42
  4. Cucerirea satelor
    Postat de Real-eXtremeR în forumul Intrebari Travian
    Răspunsuri: 6
    Ultimul mesaj: 27.07.2008, 13:31:50
  5. Cucerirea satelor
    Postat de Kalos în forumul Intrebari Travian
    Răspunsuri: 3
    Ultimul mesaj: 17.10.2007, 10:36:19

Reguli de postare