Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Sunt arătate rezultatele de la 1 la 10 din 15

Subiect: Strategii: Cucerirea satelor (topic deschis pentru discutii)

exEchipa Bristena's Avatar
    Data înregistrării
    22.11.2007
    Locație
    Timisoara / Berlin

Implicit Strategii: Cucerirea satelor (topic deschis pentru discutii)

Cuceresti in fiecare zi sate noi? La casele tale de cultura sa tin petreceri dupa petreceri?
    Impartaseste-ne si noua experientele tale privind cucerirea satelor!

Dragi jucatori,

acest topic ramane deschis pentru discutii, astfel incat toti cei care au anumite strategii de a face cuceri sate vor putea posta aici strategiile respective.

Va rog frumos sa nu postati spam, comentarii obraznice, care sa provoace cearta (daca nu va convine strategia unuia, nu trebuie sa o adoptati....) si nici insulte.
    Ultima modificare efectuată de Bristena; 14.09.2008 la 17:47:04.
    Din iunie 2011, nu mai fac parte din echipa Travian. Va rog sa nu imi trimiteti mesaje private cu intrebari despre joc. Adresati-va membrilor echipei Travian.

Artizan Toguro's Avatar
    Data înregistrării
    13.06.2007

Implicit

cel clasic pe care presupun ca-l stiu toti, clean inainte urmate de atacurile cu senatori musai 5-6 pentru reusita din prima, pentru derutare se folosesc fake-uri pe celelalte sate.
    "Men cry not for themselves, but for their comrades."

Implicit Cucerire

Cucerirea unui sat este destul de simpla cu unele conditii si anume:

Sa ai cel putin 2 senatori/capetenii/general.

1. Primul atac. - curatirea de trupe
    2. Al-II-lea atac - catapulte + trupe (catapultele atac1 primarie, atac2 primarie)
    3. Al-III-lea si al-IV-lea atac - catapulte + trupe(putine)+capetenie (catapultele atac 1 vila, atac2 vila)
    4. spionaj fortificatii (sa vezi daca si-a refacut vila)
    5. se repeta atacul III si IV dar cu mai putine catapulte care ataca primarie si vila.

Atacurile pot sa fie unul dupa altul, asa ca un ast poti sa il cuceresti (in functie de departare) intr-un tmp record.

Daca ai destui senatori/capetenii/general, satul poate fi cucerit intr-un minut :). Nu uitati de fake-uri pe celelalte sate.

SPOR!
    Ma intreb care e problema moderatorilor in ceea ce priveste semnatura? Atata timp cat nu fac reclama la alt site, alt joc, alt forum, alt etc... de ce trebuie sa imi stearga semnatura?
    FOARTE MARE RUSINE!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Filozof nicu15's Avatar
    Data înregistrării
    01.10.2007

Implicit

Clean + catapulte cu tinta pe Vila/Palat !
    Atac la secunda in urma cleanului cu 5 Senatori ( petreceri mari in derluare -recomandat)

George15

Implicit

3captenii
    1.Atac cu catapulte si trupe multe pentru a face curat....catapultele vor actiona asupra vilei/palatului si a primariei(adunare 20)
    2.Inca 2 atacuri cu trupele de atac +catapulte si capetenii

Dizzy88's Avatar
    Data înregistrării
    20.02.2008
    Locație
    bucuresti - focsani

Implicit

ok... hai sa postez si yo
    faza e ca voi faceti totul ca la carte... adica se respecta un anumit tip de atacuri pentru cuceriri, iar cum aproximativ toti "cunosc cartea", e usor de anticipat

adevaratii jucatori nu o sa-si dezvaluie niciodata strategiile lor... din motive lesne de inteles

dar hai totusi sa-mi zic si eu parerea:

1. fake-uri sincronizate pe toate satele (in jur de 50 fake-uri/sat) cu exceptia unuia (cel din urma va deveni si victima)
    2. pe satul vizat:
    - 30 de fakeuri
    - 1 atac armata+catas(vila/palat+primarie)+berbeci(se stie importanta lor)+generali/senatori/capetenii
    - 2 atacuri cu senatori insotiti de armata deff
    - 20 de fake-uri

iesitul din clasic/banal e intotdeauna solutia

Copyright Dizzy88
    In memoria bunicului meu
    11.03.1919 - 11.10.2008

Data înregistrării
    11.09.2008

Implicit

strategie cam riscanta:trimiti pe satul pe care vrei sa il cuceresti intariri sa zicem 1000 de caluti care sa ''pape'' mult.astfel jucatorul va ramane fara resurse de harana iar productia pe ora o sa i scada semnificativ si deci nu poate sa trimita armata pe acel sat si nici sa se atace singur.tu iti faci un calcul cat timp sa stea intarirle pe acel sat(in functie de populatie vezi lvl la cereale) apoi le retragi(acela poate iti da mesaj iar tu ii spui ca ai gresit coordonatele si o faci pe prostu:))) )astfel el nu va putea sa trimita intariri pt k armata o sa-i moara.si atunci pac atac si catapulte si gata si ramai si cu calutii.intaririle de preferabil noapte de trimis.ia ziceti nu e buna strg asta.e cam riscanta dar daca iti iese.........

exEchipa Bristena's Avatar
    Data înregistrării
    22.11.2007
    Locație
    Timisoara / Berlin

Implicit

Citat În prealabil postat de Dizzy88 Vizualizare mesaj
    - 2 atacuri cu senatori insotiti de armata deff
    Foarte buna ideea cu armata defensíva! Eu imi tot spargeam capul cum sa trimit defensiva fara sa vada respectivul ca primeste intariri... :D:D:D
    Din iunie 2011, nu mai fac parte din echipa Travian. Va rog sa nu imi trimiteti mesaje private cu intrebari despre joc. Adresati-va membrilor echipei Travian.

Data înregistrării
    11.09.2008

Implicit

da....totul este sa calculezi cam cate cereale are el........sa nu iti moara tie armata...daca o nimeresti scapi si cu armata si iei si satu...

Dizzy88's Avatar
    Data înregistrării
    20.02.2008
    Locație
    bucuresti - focsani

Implicit

Citat În prealabil postat de Bristena Vizualizare mesaj
    Foarte buna ideea cu armata defensíva! Eu imi tot spargeam capul cum sa trimit defensiva fara sa vada respectivul ca primeste intariri... :D:D:D
    deci... scuze pentru offtopic (daca vrei, poti sterge postul):
    =)))))))))))))))))))))
    In memoria bunicului meu
    11.03.1919 - 11.10.2008

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Subiecte asemănătoare

1. :: avansat :: Strategii: Defensiva (topic deschis pentru discutii)
    Postat de Bristena în forumul Colțul începătorului
    Răspunsuri: 20
    Ultimul mesaj: 09.01.2009, 02:04:28
  2. :: avansat :: Strategii: Armata la nivel avansat (topic deschis pentru discutii)
    Răspunsuri: 7
    Ultimul mesaj: 16.10.2008, 17:44:34
  3. :: avansat :: Strategii: Natarii si Minunea lumii (topic deschis pentru discutii)
    Răspunsuri: 5
    Ultimul mesaj: 11.10.2008, 20:16:42
  4. Cucerirea satelor
    Postat de Real-eXtremeR în forumul Intrebari Travian
    Răspunsuri: 6
    Ultimul mesaj: 27.07.2008, 13:31:50
  5. Cucerirea satelor
    Postat de Kalos în forumul Intrebari Travian
    Răspunsuri: 3
    Ultimul mesaj: 17.10.2007, 10:36:19

Reguli de postare