Vizualizare rezultate sondaj: Cine a postat cel mai bun ghid de dezvoltare?

Votanți
57. Nu poți vota în acest sondaj
  • armadilo

0 0%
  • Terestrul7

1 1,75%
  • me vs u

7 12,28%
  • Phryne

1 1,75%
  • King Paul

6 10,53%
  • armadilo - al doilea ghid

0 0%
  • el mariachi

20 35,09%
  • fani&nicu

20 35,09%
  • Edward

0 0%
  • kine2z

2 3,51%
Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Sunt arătate rezultatele de la 1 la 10 din 14

Subiect: Ghiduri de dezvoltare: Daci - cont defensiv

exEchipa Bristena's Avatar
    Data înregistrării
    22.11.2007
    Locație
    Timisoara / Berlin

Implicit Ghiduri de dezvoltare: Daci - cont defensiv

Aici puteti posta strategiile pentru concursul "Ghiduri de dezvoltare", sectiunea "Daci - cont defensiv".
    Informatii despre concurs, precum si regulile acestuia le gasiti aici.
    Din iunie 2011, nu mai fac parte din echipa Travian. Va rog sa nu imi trimiteti mesaje private cu intrebari despre joc. Adresati-va membrilor echipei Travian.

Implicit

nu stiu daca e copiat de undeva dar eu va spun din propria experienta!(s7 si comx)
    pe ambele servere mentionate mai sus sunt atacat si nu ma pot dezvolta ca altii care nu sunt ferme!

cateva lucruri despre defensiva dacilor:
    I)du armurierul la lvl 20 iar apoi upgradeaza toate trupele defensive pana la lvl maxim(nu faceti trupe pana cand nu aveti toate unitatile la lvl 20"acest lucru estre numai pentru ferme"
    II)mariti cazarma si grajdul pana la lvl 20
    III)construiti temnita pana la lvl 20
    IV)mariti zidul pana la lvl 20
    V)mariti palatul pana la lvl 20
    VI)creati cea mai puternica unitate si faceti-o erou
    VII)faceti trupe defensive la discretie
    VIII)construiti maximul de celule

sper ca o sa va prinda bine ideile

Implicit

1.faci contu
    2.faci misiunile si alegi armata
    3.faci 3 beciuri la 10
    4.faci temnita la primu lvl si faci 10 temnite dupa aceea la lvl 2 si faci iar temnite si tot asa
    5.Faci scutieri cat cuprinde cam 2 zile (nu uitata sa dai si la hrana)
    6.Ridici palasida
    7.faci grajd si academia si cercetezi druideru
    8.mai faci scutieri
    9.cercetezi tarabosteru faci 1 si il faci erou pt ca are 165 aparare la cavalerie si barbari ataca cu teutoni si paladini care sunt buni
    10.mai faci cativa scutieri
    11.daca vrei faci fulgeru si pedestrelu si ataci

asa fac eu

Filozof me vs u's Avatar
    Data înregistrării
    14.12.2008
    Locație
    Buzau

Implicit

Pentru inceput , mentionez ca dacii sunt o rasa defensiva ce se transforma usor in una ofensiva.

Daca nu ai timp prea mult de oferit contului , te poti baza pe varianta defensiva!

TUTORIAL SPEED

Sa incepem : creezi contul , alegi un nume cu care joci de obicei sau unul nou , alegii coordonate, rasa daci , activezi contul si e timpul sa joci . De preferat , se incepe jocul cu o zi dupa restartarea serverului, cand sunt si jucatori buni ,dar si oameni buni de farmat.
    Nota: Am observat ca atunci cand te faci dac , jocul te pune intr-un loc cu romani si daci multi , dar si barbari - mai putini.

Pentru inceput , facem misiunile si apoi alegem infrastructura , iar cu resursele luate de pe targ ducem campurile la lvl 2.
    Ziua urmatoare se face cazarma si dam NPC pentru mai multe trupe cu care incepem sa farmam ! Alegem pentru inceput jucatorii barbari cu populatie mica , pe care ii atacam cu 7-8 scutieri (sa nu moara niciunul) si cu resursele luate, cazarma merge non-stop si construim temnita lvl 4-5 fara celule.Pana seara , ar trebui sa fie 50 scutieri pe care ATENTIE , nu ii folosim inca la aparare.
    A 3-a zi este putin mai usoara deoarece armata ar trebui sa se tripleze pana seara si temnitele sa fie maxime , alaturi de resedinta eroului unde instruim un scutier ca erou. La ordinea zilei : FARM, FARM si iar FARM!
    Ziua a 4-a este cea a resurselor , pe care le upgradam non-stop , oprind armata , cu care acum ne putem apara (temnite + scutieri..).
    A 5-a zi ar trebui sa fie vila lvl 10 , iar a 6-a e ziua colonistilor , iar datorita faptului ca au trecut deja 6 zile , sunt puncte de cultura de ajuns pentru sat nou.

Satul nambar 2 trebuie sa fie unul de genul 3-5-4-6 si facem direct fulgerii cu resursele de pe satul 1 . Dezvoltam acolo doar TT si protejam cu deff de pe satul 1. Il dezvoltam bine si acum resursele se impart in dezvoltarea campurilor de resurse. Dupa 1 zi de farming intens ar trebui sa fie macar 40-50 fulgeri si a 2-a zi minele satului 2 lvl 5 si satul 1 macar lvl 8-9.

Urmatoarea zi facem casa de cultura pe satul 1 si dam petreceri , iar dupa 200 fulgeri pe 2 , vila lvl 10 , respectiv colonizam un sat 4-4-4-6 , iar urmatorul crop de 9, urmat de crop de 15 pe care daca vreti bagati doar deff.

Dupa aceea , fiecare se poate dezvolta dupa bunul plac!

Acesta este mini-ghidul meu defensiv pentru daci.

Made by me vs u , nu copiat ca ale altora.

P.s.: daca va place il pot dezvolta pe o perioada lunga , dar acum nu am timp :) ...
    a trecut ceva vreme de cand n-am mai dat pe goarna..

Fermier
    Data înregistrării
    19.02.2009

Implicit "strategia" mea :)

salut ... eu joc pentru prima data cu daci si am reusit sa fac un cont defensiv destul de bunicel ... pot sa ma "laud" ca se termina acusi serverul si inca nu am atacat pe nimeni ... deci sunt cam defensiva pana in maduva oaselor... sa va spun cum am facut eu:
    am inceput putin mai tarziu ca restul lumii ca sa profit de protectia incepatorului cat mai mult;am facut misiunile;apoi mi-am construit temnita si cat mai multe celule (sunt foarte eficiente la inceputul serverului cand nu exista armate de asa multe trupe);mi-am umplut capitala de beciuri ...si m-am grabit sa pot face al 2-lea sat;satul 2 l-am facut departe de toata lumea intr-o zona mai putin agitata si pe satul 1 mi-am facut resurse cat mai multe , fabrici, targ , oficiu de comert... asa de pe satu 1 mi-am trimis constant resurse pe satul 2... acolo am inceput sa fac campuri de resurse si armata defensiva (am anexat si o oaza de hrana ca sa pot tine o armata cat mai mare)... cand am ajuns cu vila la lvl 10 mi-am facut satu 3 pe care am facut in principal resurse si fabrici (era langa un crop de 15)... al 4-lea sat , am luat cropu ... pe el am facut tarabostes si druidieri in raport 1:1 si ambele trupe upgradate pana la lvl 20 la armurier ... combinatia de tarabostes druidieri nu am mai auzit-o dar mie mi s-a parut o idee buna mai ales pe crop de 15 ...apoi am mai facut 2 sate langa crop sa am de unde sa imi trimit resurse ... primul sat inca imi este farmat ... dar cata vreme in fiecare seara imi trimit resurse de pe el ... nu ma ingrijoreaza prea tare ...pe restu satelor armatele se dezvolta in liniste.
    P.S. recomand contul defensiv doar celor care sunt din fire buni diplomati ... pentru ca daca nu ai o armata cu care sa inspiri frica ... puterea cuvintelor e tot ce te protejaza cat timp te dezvolti

King Paul's Avatar
    Data înregistrării
    24.02.2008
    Locație
    Ploiesti

Implicit

Hai sa postam si aici.SPeed

Bun...Ne facme contul,cam la 2-3 zile dupa inceputul serverului.Faci misiunile(unde vei alege economie).Apoi incepi sa faci beciurile si ridici resursele la lvl 3
    E important sa ai foarte mult lut si lemn.Asa ca le vom ridica pe acestea la 4
    In caz ca suntem atacati,facem 3 beciuri la lvl maxim.Acum ar trebui sa fiti cam la ziua a 4-a .E timpul sa facem cazarma,si sa facem scutieri.Farmar cat putem cu ei.ridicam resursele la lvl 6,in timp ce mai facem si ceva scutieri.Suntem in ziua a 6-a.E timpul sa ridicam numarul de scutieri pe undeva pe la 200.Apoi,incercam sa scoatem grajdul,si cercetam drudierul.In cazul ca ai nevoie de ei,iti vei face.Insa daca farmezi(ceea c efaic cu scutieri) nu trebuie sa irosim resurse pe el.Scoatem tarabostes,facem resursele pe la lvl 8,si fondam satul 2.Pe acesta ridicam cat se poate de repede resursele,la fel incercam sa facem si tarabostes in cateva zile.Al 3-lea sat il puteti face croper,daca este aproape.Aici faceti toate resursele la 10.Pe la satul 10,veti decide unde veti face o armata defensiva mare.Pe uun sat cu extinse sau pe capitala.
    Citat În prealabil postat de NooB-cs Vizualizare mesaj
    Buna all....vreau sa il reclam pe CIOCLU care de 2 zile mi-a dat peste 15 atacuri....este un nesimtit....:|....cer banarea lui makar pt 1 luna sa se linisteasca...va rog eu...nu pot sa jok nmk....ca din 2 in 2 ore ma ataca....:| va dau si poze dak vreti cu lista mesajelor...e plina de atacurile lui!

Wink o idee si mai buna

sper sa nu va plictisesc citind acest ghid ceva mai complex decat primul

acesta este un tutorial in special pentru speed dar e bun si pt cele normale

-primul pas este sa va faceti toate misiunile,bazandu-va pe economie
    Sfat:ar fii bine sa va logati printre primii pentru a putea sa fiti la talia jucatorilor extrem de puternici
    -ziua I:incercati sa faceti cat mai multe misiuni(daca puteti sa ajungeti pana la misiunea 22)
    Sfat:incercati sa va imprieteniti cu jucatorii de langa dumneavoastra si sa creati o alianta cu dansii(incercati sa negociati cu ei anumite resurse.un mesaj ar trebui sa arate cam asa:am nevoie de niste resurse pentru a construi ---- si imi mai trebuie inca ---()(in functie de ce doriti sa construiti si cate resurse vreti si ce resurse vreti).Dupa ce o termin,o sa iti dau --- (--- inseamna resurse).Acest lucru daca ai targul!(iar daca va da sa ii multumiti si sa ii trimiteti si dumneavoastra resursele mentionate in momentul in care puteti.
    -ziua II:terminati si ultima misiune,iar cu restul resurselor mariti productia de fier,lemn,lut si hrana(doar un camp din fiecare)pana la lvl 4,iar cu restul resurselor(daca mai aveti)construiti ambasada(numai daca exista vreo alianta prin apropiere)
    -ziua III:duceti toate campurile de resurse la lvl 4(daca puteti sa mariti pana la lvl 5 e foarte bine)(daca va mai raman resurse construiti adunarea(in caz ca nu ati construito inca)sau cazarma(daca e deja construita adunarea))
    ziua IV:(pentru speed din pacate nu mai aveti protectia de incepatori)mariti cazarma la lvl 3 si construiti academia pe care o veti duce la lvl 5(daca va mai raman resurse mariti hambarul si granarul)
    ziua V:s-a terminat cu joaca! de acum pot sa inceapa razboaiele!ca sa va asigurati spatiul de depozitare,mariti hambarul si granarul pana la lvl 5(daca puteti faceti si fieraria si duceti-o la lvl 3 si daca se poate merge si mai departe construiti grajdul!)
    ziua VI:daca nu ati construit grajdul ziua trecuta,puteti sa va apucati in acest moment de el si construiti si armurierul si ridicati-l in fiecare zi cu cate un nivel.Construiti palatul daca mai aveti resurse,sau daca nu va imprumutati de la cineva(daca se poate)
    ziua VII:duceti palatul la lvl 3 si construiti arhitectul(debea de acum ne apucam sa facem defensiva)
    Mariti palisda pana unde puteti in aceasta zi
    ziua VIII:duceti grajdul la lvl 5 si cercetati druidierul.Construiti resedinta eroului si daca puteti,convertiti un druidier ca erou.punctele se vor duce astfel:3 defensiva 2 regenerare sau 4 defensiva si 1 regenerare.
    ziua IX:azi ne vom concentra la resurse.mariti orice tine de resurse.
    ziua X:imbunatatiti druidierul si faceti cat de multi duidieri puteti
    ziua XI:mariti palatul pana la lvl 6-8
    ziua XII:mariti palatul pana la lvl 10 iar de restul resurselor daca puteti imbunatatiti druidierul iar de restul faceti druidieri
    ziua XIII:faceti cati colonisti puteti si cautati un loc unde sa fondati un nou sat(cum va place voua)
    ziua XIV:daca mai aveti de facut colonisti facetii iar dupa aceea fondati satul!de restul resurselor mariti palisda
    ziua XV:mariti arhitectul pe primul sat iar pe al doilea mariti resursele
    ziua XVI:mariti defensiva pe primul sat iar pe al doilea resursele
    ziua XVII:ca in ziua precedenta
    ziua XVIII:ca in ziua precedenta(daca ati dus palisda la lvl maxim este foarte bine)(puteti sa va apucati si de arhitect)

de acum incolo puteti sa va dezvoltati si singuri
    cladirile pe care trebuie sa va bazati:armurierul,palatul/vila,cazarma,primaria,adunare,academia,cazarma,gra jdul,campurile de resurse si palisda

nu uitati sa faceti trupe defensive si sa cercetati si tarabostes.
    sa nu uitati sa imbunatatiti trupele in aparare,sa faceti lvl la erou si sa mariti lvl cladirilor
    sa fondati multe sate si sa ajungeti printre primii!
    sa aveti o defensiva puternica si sa va apucati si de ofensiva
    sa fiti intro alianta puternica
    sa nu uitati de temnita si beci.faceti-le la un lvl cat mai mare
    daca deveniti ferma,faceti-va multe beciuri de lvl 20 sisa nu uitati si de casa de cultura!
    daca vedeti cand vine atacul,consumati resursele pe orice,trimiteti-le intrun alt sat de al tau sau faceti orice cu ele,important e ca inamicul sa nu ia nimic

daca pierdeti si daca nu ati putut sa faceti ce ati dorit,iar tot ce ati facut,va fi distrus,nu va suparati!
    este un joc iar intr-un joc trebuie sa va distrati
    daca pierdeti,faceti-va un nou cont si abandonati-l pe cel vechi(daca e puteti sa il stergeti)
    daca nu puteti face toate aceste in zilele cum vi le-am dat eu,nui nimic!
    ideea e sa ajungi la tinta

mult noroc in continuare si sper sa va prinda bine ghidul meu despre defensiva daca

Artizan el mariachi's Avatar
    Data înregistrării
    27.01.2009

Implicit

Defensiva Dacica

Server Normal

In cele ce urmeaza va prezint ceea ce consider eu o strategie interesenta ,care iti poate aduce un loc in primii 300 la finalul serverului.Nu te gandi la mai mult daca esti incepator! Cat vei incerca sa eviti greselile, acestea sunt firesti si vor veni de-a lungul unui server.Strategia se bazeaza pe experienta personala,pe diplomatie si pe tactica.

Sa nu va mai fierb …

1.Sat , Harta ,Diplomatie

Fa-ti contul la 3 sau 4 zile dupa inceperea serverului,undeva pe la 9-10 seara,chiar si mai tarziu pentru a pica pe o zona cat de cat mai libera.
    Dupa inregistrare studiaza cu atentie 7x7 .Uita-te la: numele vecinilor,al capitalelor,la profile(in zilele urmatoare), multi isi dezvaluie intentiile prin numele alese sau prin profile, dar asta mai poate arata ca nu au o asa mare experienta.Cei care nu au nimic la profil sau un nume “potolit” se pot demonstra in timp jucatori experimentati.Constientizati pericolul barbar ,dar nu va temeti de el.Puteti nota pe o foaie de hartie cati playeri sunt din fiecare rasa ai si cam cine “pare” abordabil .Observa in urmatoarele 2-3 saptamani cine se tine de joc!.Studiaza clasamente defensive si ofensive!.Fii diplomat,dar nu arata teama sau supunere! Nu insista daca nu primesti raspunsuri la mesaje si in general nu da mesaje in prima luna.Daca nu raspunde e clar ca jucatorul e offenser si pus pe farmat.Cerceteaza zona si noteaza-ti coordonatele cropurilor .Ca dac , in situatia in care ai 4 5 barbari pe zona, te sfatuiesc sa stergi contul si sa iti faci altul.Sa vedem cum e cu misiunile.

2.Misiuni

Du misiunile pana la 11 dupa care activeaza-ti contul plus pe cele 4 resurse(in situatia noului travian nu stiu daca mai ramane valibil acest pas).Daca se poate atunci iti vor ramane 5-8 ore ,pana la iesirea din protectie, in care iti vei putea acoperi resursele prin npc,consolida beciurile.NU UITA un barbar poate fura 33 % din cantitatea beciurilor, asa ca ai grija sa fii furat cat mai putin, si daca se intampla nu dispera, adversarul de azi, aliatul de maine.

3.Campurile de resurse

Nu te gandi sa farmezi pana la terminarea misiunilor.Du-ti campurile la 6-7 si apoi fa posibilul sa cercetezi pedestrii(40-50) farmezi zona , te faci respectat!Ai grija cu fierul,acesta iti va trebui la pedestrii.Cand resursele si beciurile iti vor da siguranta ca poti tine resursele vei putea strange pentru fulgeri pe care ii vei face in numar de 30-40.Vei renunta la cei de pe primul sat mai tarziu.Nu te grabi cu palisadele au efect daca ai si trupe de aparare si se fac relativ usor daca ai resurse. NU LASA TRUPELE NESUPRAVEGHEATE IN SAT IN PERIOADELE DE INACTIVITATE!
    IMPORTANT! Lasa-ti loc pentru oficiul de comert pe primul sat.Te va ajuta enorm in aprovizionarea celorlalte!

V-ati incalzit?

Sa continuam…La level 7 8 la resurse vei fi undeva la saptamana a 5 sau a 6 a serverului si ar trebui sa te gandesti la satul 2 .

Satul 2

Te sfatuiesc sa iti faci pe un sat normal.Nu intra in curentul “goana dupa croppere”.Neavand o armata de aparare INCA(lipsa armatei o poti suplini cu temnite, desi nu sunt fan, 15-20 de celule nu strica) vei fi nevoit o saptamana sa-ti sacrifici pentru vila la 10 si o alta pentru colonisti.In saptamanile in care strangi resurse cel mai bine sa cauti sa te imprietenesti cu cel mai bun barbar de pe zona(ca populatie/atac) si cu cel mai dezvoltat roman.
    Dupa fondarea noului sat fa tot posibil sa cresti in resurse pe el pana la 3-4 repede si incepi sa faci armata de defense pe primul sat adica scutierii pe care ti-i vei trimite ca intariri incet incet pe satul 2 .

Incepe sa sune frumos?

Vor urma inca 3 saptamani -o luna pana iti vei putea face satul 3.

Satul 3.

Acesta in sfarsit poate fi pe cropper.Cauta-l cat mai aproape de cele 2 sate.Trebuie sa-l aprovizionezi puternic.Du lanurile sus .Da-le de lucru trimitandu-ti intariri.In acelasi timp, pe primul sat, incearca sa duci levelul la armurier cat mai sus pentru scutieri.Satul 2 ai putea sa ti-l faci de druidieri.RETINE! Specializeaza satele pe o anumita trupa, iar pe cropper cel mai bine sa ai atacul.

Urmatoarele sate fa-le in jurul capitalei (crop) pe care iti vei face si palatul.Gandeste-te la alt cropp abia de la satul 7 incolo.Pana atunci pe langa satele normale iti poti face si sate specializate de lut,fier sau lemn in functie de trupa pe care vrei sa o antrenezi.

Fa tot posibilul sa iei oaze, in special cele de hrana ,dupa ce iti faci o armata de atac pe cropper de cateva sute de unitati+eroul..Intareste-i cu fieraria!Nu face armura pe sate de atac si fiererie pe cele de aparare decat pana iti cercetezi trupa.

Ca sa ai o armata defensiva de succes trebuie sa ai cam de 2 ori populatia armata in crop.Ex.1000 populatia-2000 armata defense.Pe langa acestia trebuie sa ti faci si atacul.

IMPORTANT! Nu te uita la clasament!Vei urca moderat ca ritm dar sigur si vei avea satisfactie la sfarsitul fiecarei luni de zile trecute din server.

ALTE SFATURI

*Nu iti uita farmatorii!”LOVESTE-I”la momentul oportun nu inainte de a-i SPIONA si nu pica “prada” rugamintilor de a-i lasa in pace, peste catva timp acestia vor reface armatele si te vor ataca atunci“cand ti-e lumea mai draga”.
    *Tine cont de levelurile cazarmei , a primariei ,a grajdului etc chiar daca ti-ai facut necesarul pentru o anumita trupa de cercetat.Acestea te vor ajuta in viteza de constructie a cladirilor si instruire a trupelor!
    *Cand dai Npcuri verifica HELPul jocului unde vei gasi informatiile necesare pentru a sti cum sa iti calculezi repartizarea.
    *NU CONSTRUI FABRICI PE CROPUL MARE DE 15!Vei avea nevoie de loc pentru hambare si granare!
    *Nu ezita sa ceri sfaturi de la aliatii tai cu mai multa experienta!
    *Foloseste goldul in masura in care ti-l permiti si invita alti jucatori!
    *Raspunde la un mesaj al altui player dupa ce te-ai uitat de multe ori la ce a scris si la ce ai raspuns pentru a evita gafele!
    *In cazul in care ai fost injurat sau ti se adreseaza cuvinte obscene nu te grabi sa dai la Mh daca il poti farma si daca e aproape de tine!”Colaboreaza” cu Mhii daca ai suspiciuni cu privire la 2 sau mai multe conturi care “nu te lasa in pace”si banuiesti ca sunt ale aceluiasi jucator care profita de avantajul asta!
    *Respecta-ti liderii si aliatii si cu siguranta vei fi respectat!Nu intra in “conflicte” cu ei daca nu esti 100% convins ca ai dreptate!Urmareste targheturile aliantele si regulamentele interne care tin de oaze,de croppere etc.Iti vor fi de folos!
    *Alege sitteri de incredere si observa-i daca fac ceea ce trebuie,daca nu, renunta la ei(diplomatic fireste)! Nu fa cladiri aiurea de dragul de a consuma resurse si…
    ar mai fi ceva…poate cel mai important
    *Fa-ti prieteni noi din joc, i-ai pe messenger si nu fi un(o) tip(a) “inchis(a)”!

“Pleaca-te capului, nu palariei!”

Cam atata am avut de spus, cu siguranta ca daca ne-am pune la o discutie am putea vorbi zile intregi .Se invata in timp jocul!

Sper ca v-am ajutat si v-am facut pofta!

Succes!

Artizan fani&nicu's Avatar
    Data înregistrării
    13.08.2008
    Locație
    Jurilovca

Implicit

deci sa incepem....:
    daca incepeti cu dacii nu e bine sa va inregistrati din prima zi in care a inceput serverul ....mai asteptati 2-3zile....pentru ca nu e bine sa picati langa niste barbari ...foarte activi .....
    apoi facem toate misiunile si ne axam numai pe productie.......obligatoriu marim si beciul la lvl 10 ca sa scapam de multe atacuri ....apoi tot asa ducem campurile de resurse la un lvl cat mai ridicat...si incercam sa scoatem colonisti .....dak sunteti atacat mai faceti beciuri ..si cand scoateti colonistii atacati un dac (atac rapid)ca sa fie luati ca prizioneri apoi cand aveti resurse destule ii ziceti dacului sa va elibereze colonistii si fondati un sat nou ....si acolo faceti campuri de resurse...si altele...
    apoi pe primul sat faceti numai scutieri si druizi ....si cam asa...
    Feel the game.................:::::BE THE GAME:::::.......................

Fermier
    Data înregistrării
    19.12.2008

Implicit Mic Ghid De Defensiva!

Acest ghid merge mai bine si usor cu dacii deoarece aveti temnita si beciul dublu si scutierii cu care te aperi mai bine contra infanteriei si cavaleriei.Deci sa incepem:
    Capitolul 1:Trupele
    Trebuie sa faceti un singur tip de unitate de defensiva pe fiecare sat pentru a va fi mai usor sa il upgradati la armurier.La inceput sa incepeti cu scutierii deoarece ii upgradati mai usor,sunt mai ieftini si nu trebuie sa iti faci academie deci ai un slot liber (pana in stagii tarzii ale jocului cand veti avea upgradati la 20 scutierii si va veti face si alte trupe pentru ca atunci va veti concentra pe upgradarea acelora).De asemena trebuie sa aveti si zidul la un nivel ridicat.
    Capitolul 2:Intaririle
    Daca pe un sat aveti scutieri atunci intaririle ar fi mai bine sa fie lancieri si pretorieni (impreuna).Daca aveti pe un sat druidieri atunci intaririle ar fi mai bine sa fie lancieri.Daca aveti tarabostes ar fi mai bine ca intaririle sa fie pretorieni.Sfarsit!
    [img]http://cry.travianteam.com/sig-5-ro-2-rospeed_8817.gif[/img]

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Subiecte asemănătoare

1. Concurs: Daci - cont defensiv (ghiduri de dezvoltare)
    Postat de Bristena în forumul Arhiva concursuri
    Răspunsuri: 13
    Ultimul mesaj: 01.03.2009, 23:52:43
  2. Concurs: Barbari - cont defensiv (ghiduri de dezvoltare)
    Răspunsuri: 8
    Ultimul mesaj: 01.03.2009, 23:50:46
  3. Ghiduri de dezvoltare: Barbari - cont defensiv
    Postat de Bristena în forumul Ghiduri dezvoltare joc
    Răspunsuri: 8
    Ultimul mesaj: 01.03.2009, 23:50:46
  4. Concurs: Romani - cont defensiv (ghiduri de dezvoltare)
    Răspunsuri: 11
    Ultimul mesaj: 01.03.2009, 23:49:57
  5. Ghiduri de dezvoltare: Romani - cont defensiv
    Postat de Bristena în forumul Ghiduri dezvoltare joc
    Răspunsuri: 11
    Ultimul mesaj: 01.03.2009, 23:49:57

Reguli de postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți posta răspunsuri
  • Nu poți posta atașamente
  • Nu-ți poți edita mesajele