VA ROG SA MA SCUZATI DACA NU AM POSTAT UNDE TREBUIE....UITATI UN MIC GHID PT INCEPATORI:

(Travian ro6)
RASA:(ROMANI) Server Normal

TUTORIAL by GlontzMagic

Ziua 1:Capitolul 1 RESURSE:obiective :Campurile de resurse toate duse la 1, primarie lvl 5, granar lvl 1-2 depinde de aventuri, beci lvl 1 .
Ziua 2:capitolul 1: continua:Obiective:campurile de resurse 2 toate, granar lvl 3, ambasada lvl 1, cazarma lvl 1, zid lvl 1, cu putin noroc hambar lvl 1.
Ziua 3:capitolul 1: continua:obiective:campurile de resurse lvl 4 neaparat.
Ziua 4:capitolul 1: continua:obiective:campurile de resurse lvl 4 terminat
ziua 5:capitolul 1: continua:obiective:campurile de resurse lvl 5
ziua 6:capitolul 1: continua:obiective:campurile de resurse lvl 5 terminat
OK acum ca avem o productie cat de cat buna trecem la capitolul 2
Ziua 7:capitolul 2 ARMATA:obiective:hambar lvl 7, cazarma lvl 8, academie lvl 1-2 depinde de ce resurse aveti.
Ziua 8:capitolul 2: continua:obiective:instruiti toata ziua Legionari in jur de 50-60 daca merge si mai bine e ok.
Ziua 9:capitolul 2: continua:obiective:academie lvl 5, fierarie lvl 1, si instruirea 20-30 legionari =70-90 de legionari si incepeti farmatul.
Ziua 10:capitolul 2: continua:obiective:...OK DACA FARMATUL MERGE BINE UITATI OBIECTIVELE:Cercetare imperieni, primarie lvl 10, cazarma lvl 10, granar lvl 5,
Ziua 11:capitolul 2: continua:obiective:fierarie lvl 5, academie lvl 10, granar lvl 6 daca mai ramane resurse instruiti legionari.
ziua 12:capitolul 2: continua:obiective:targ lvl 5-6, si zid lvl 7-8.
OK acum ca avem injur de 120 de legionari de farmat este foarte ok trecem la capitolul 3
ziua 13:capitolul 3 UPGRADE TRUPS:obiective:imperieni upgradati lvl 3 si daca mai ramane resurse zid lvl 9
ziua 14:capitolul 3: continua:obiective:imperieni upgradati lvl 5 si instruirea la inca 20-30 de legionari.
ziua 15:capitolul 3: continua:obiective:hambar lvl 12, granar lvl 7, zid lvl 10.
ziua 16:capitolul 3: continua:obiective:campuri de resurse lvl 7
ziua 17:capitolul 3: continua:obiective:campuri de resurse lvl 7.....campurile de resurse lvl 7 nu se fac in 2 zile
ziua 18:capitolul 3: continua:obiective:terminarea campruilor de resurse lvl 7.
ziua 19:capitolul 3: contiuna:obiective:...OK acum ca avem injur de 150 de legionari incepem sa creem imperieni...ziua 19 30-40 de imperieni
ziua 20:capitolul 3: continua:obiective:fierarie lvl 7 si imperieni upgradati lvl 7
ziua 21:capitolul 4: Oazele si trupele:obiectivele:resedinta eroului lvl 10
ziua 22:capitolul 4: continua:obiectivele:terminarea resedintei de lvl 10 si instruirea 40 de imperieni
ziua 22 capitolul 4: continua:obiectivele:Acum ca am terminat resedinta si avem in jur de 140 de legionari si 80 de imperieni atacam o oaza cu bonus hrana 50%
ziua 23 capitolul 4: continua:obiectivele:palat lvl 10
ziua 24 capitolul 4: continua:obiectivele:palat lvl 10 terminat si instruirea 1 colonist daca avem resursele necesare
ziua 25 capitolul 4: continua:obiectivele:3 colonisti sa avem si creerea noului sat...
EU DE OBICEI CREEZ SATUL 2 TOT CA SUPORT 4-4-4-6 SI SATUL 3 CROP DE 15 ETC
Acesta este un ghid de incepatori pana la fondarea satului 2 eu cu aceasta tehnici
Am ajuns 2 saptamani la rand in top urcari si asa va puteti dezvolta mai bine
Posibil sa revin si cu alte tutoriale CU STIMA SI RESPECT GlontzMagic astept Pro/contra